top of page

Hakkımızda

Her yıl farklı bir üniversitenin bilgisayar mühendisliği bölümü ve/veya ilgili öğrenci kulübü tarafından organize edilen Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi (BİLMÖK), bilgisayar mühendisliği öğrencileri arasındaki etkileşimi ve iletişimi arttırarak onların mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, ülkenin bilişim alanındaki yönelimlerini belirlemek ve bu alandaki gelişimine destek vermek amacıyla düzenlenen öğrenci kongresidir.

BİLMÖK bilgisayar mühendisliği öğrencileri tarafından düzenlenmektedir ve kongreye her üniversitenin ilgili bölümünden resmi katılımcının yanı sıra her bölümden öğrenciler, akademisyenler, sektör temsilcileri, mezunları kısaca bilişim teknolojilerine ilgi duyan herkes 'katılımcı' olarak davetlidir. Bu kapsamda Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi bu yıl İstanbul Gelişim Üniversitesi ev sahipliğinde 9-10 Mart 2024 tarihinde, İstanbul Gelişim Üniversitesi J Blok Yerleşkesi, Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonu'nda 20. kez düzenlenecektir. Kongrenin ana konusu 'Geleceğin Bilişim Teknolojileri' dir. Kongreye sektörün önde gelen firmalarından katılacak konuşmacıların yanı sıra kariyer alanında öğrencilerin firmalar ile bir araya gelmesi sağlanacaktır.

 

Ücretsiz olan kongremize, yurt genelindeki tüm üniversitelerin öğrencileri arasından bilişim bölümlerinden seçilecek 1 öğrenci, üniversitesini temsil ederek 'Resmi Katılımcı' olarak katılım sağlayabilecektir. Resmi katılımcılar, yönetim kurulu ve bir sonraki yıl kongrenin ev sahibi üniversitesinin belirlendiği seçimlerde oy kullanma hakkına sahip olacaklardır. Resmi Katılımcıların konaklamaları, İstanbul dışından gelenler öncelikli olarak, kongre organizasyon komitemiz tarafından düzenlenmektedir.

bottom of page